Rozwój dziecka

Dzieciństwo to okres najbardziej spektakularnych postępów w życiu. Infomacje zawarte w tym dziale pomogą Ci zadbać o to, by Twoje dziecko właściwie się rozwijało.

Szukaj

W skrócie

Autor:
zdrowedzieci.pl,
kategoria:
Rozwój dziecka

Okres dzieciństwa, a szczególnie pierwszy rok życia malucha, to czas najbardziej dynamicznych zmian i postępów. Zanim dziecko osiągnie wiek młodzieńczy, musi przejść przez różne etapy rozwoju. Z każdym miesiącem nabywa nowych umiejętności, poznaje świat i swoje najbliższe otoczenie.

Na rozwój dziecka mają wówczas wpływ nie tylko jego rodzice, ale także rówieśnicy. Już nigdy potem nie zrobi ono tak imponujących postępów! Warto zatem poświęcić trochę czasu na zdobycie wiedzy niezbędnej do tego, by pomóc swojemu dziecku właściwie przygotować się do późniejszego, samodzielnego życia.

Dr n. med. Maria  Rudzińska-Chazan

Sprawdź co poleca
nasz ekspert

Dr n. med. Maria Rudzińska-Chazan

Psycholog Justyna Kuczmierowska

Sprawdź co poleca
nasz ekspert

Psycholog Justyna Kuczmierowska


Co łagodzi ból i gorączkę?

Ból i gorączka to typowe dolegliwości, które często pojawiają się u małych dzieci. Towarzyszące im nieprzyjemne objawy, takie jak apatia, pocenie się, zwiększone pragnienie czy dreszcze mogą dodatkowo niepokoić troskliwego rodzica. Zdarza się również, że w takich sytuacjach nie wiemy jak skutecznie pomóc cierpiącemu maluszkowi.

Zobacz więcej

Gdy dziecko budzi się z krzykiem

Podejrzewam, że do rozszyfrowania tej „zagadki” pomocne mogą się okazać informacje o tym, co synka uspokaja po takim „krzykliwym wybudzeniu”. Może to pierś lub mleko z butelki, może zmiana pieluchy lub pozycji ciała, a może potrzeba bliskości. Synek może tak smacznie spać, że dopiero bardzo silny, a zarazem nieprzyjemny impuls np. głodu sprawia, że budzi się i to z krzykiem – czyli komunikatem, że czegoś mu bardzo pilnie potrzeba.

Zobacz więcej