Romantyczna Francja we dwoje. Jak zorganizować weekend w Paryżu?

0
1658
fot. Pexels.com

Francja w historii i popkulturze zapisała się jako kraina gwałtownych romansów i miłosnych intryg. To częsty kierunek podróży poślubnych oraz wyjazdów zakochanych przed ślubem.

Jak zorganizować romantyczny weekend w Paryżu?

Paryż od lat jest utożsamiany z miastem zakochanych. To świetne miejsce na wyjazd typu city break, czyli krótki, najczęściej weekendowy wyjazd do jednego z europejskich miast. Wyjazdy tego typu mają na celu jak najlepszy wykorzystanie czasu, który spędzamy na wyjeździe.

Jeśli chcesz zabrać ukochaną lub ukochanego na krótki wyjazd do Paryża, warto przemyśleć zorganizowanie kilka atrakcji, które umilą Wam wspólny czas i wprowadzą magiczną atmosferę. Romantyczna Francja już zawsze będzie kojarzyć się Wam właśnie z tym wyjazdem.

Bilety do Paryża można kupić w przystępnej cenie, jeśli wybieramy tanie linie lotnicze. Na miejscu warto zainwestować w nocleg niedaleko centrum, niekoniecznie w hotelu; w tym mieście dobrze działa sieć apartamentów i mieszkań prywatnych udostępnianych za pomocą platformy airbnb.

Po przylocie i zakwaterowaniu można wyruszać na miasto. Na początku warto zabrać ukochaną osobę na wieżę Eiffla, która jest symbolem francuskiej stolicy. Z jej szczytu można obserwować piękną panoramę, co tylko wzmaga romantyczny nastrój. Następnie warto wybrać się na spacer po Polach Elizejskich albo Ogrodzie Luksemburskim. Obowiązkowym punktem takiego wieczoru jest również rejs po Sekwanie, podczas którego można zjeść romantyczną kolację na statku.

W kolejnym dniu wyjazdu warto zabrać ukochaną osobę do Luwru. To miejsce robi wrażenie nawet na osobach, które bardzo sceptycznie podchodzą do sztuki. Dawny pałac królewski dziś stanowi jedno z najważniejszych muzeów na świecie. Znajdziemy tam takie dzieła jak Mona Lisa albo Nike z Samotraki

Inną propozycją są odwiedziny w artystycznej dzielnicy Montmartre, znanej z pięknych uliczek, barów winnych i stoisk różnych artystów. Położona na wzgórzu okolica jest idealna na spacer i popołudniowego drinka w towarzystwie najbliższej osoby. 

fot. Pexels.com

Romantyczna Francja to nie tylko Paryż

Romantyczna Francja, Francja pełna dobrej kuchni i wina, Francja kojarząca się z rewolucją sprzed wieków oraz Napoleonem. Ten kraj jest pełen zaskoczeń.

Poza stolicą kraju istnieje tam wiele innych miast godnych docenienia. Jednym z najpiękniejszych miast Francji położonych w środkowo-wschodniej części państwa jest Lyon, pełen interesujących zabytków oraz miejsc kultury takich jak neoklasycystyczny gmach opery. To w tym miejscu znajduje się również ogromny ogród botaniczny i zoologiczny.

Przenosząc się na Lazurowe Wybrzeże, trafiamy do kolejnego wartego uwagi miasta, czyli Marsylii. Poza pięknym otoczeniem miasto ma do zaoferowania dużo więcej, między innymi zabytki takie jak XVII-wieczny ratusz, fort Świętego Jana czy katedrę La Major z XII wieku. Na Lazurowym Wybrzeżu znajdziemy również Niceę, która jest bogata w zabytki z czasów rzymskich, takie jak termy czy amfiteatr. Można odnaleźć tam również ruiny katedry romańskiej.

Rolnictwo francuskie słynie przede wszystkim z winnic. Powszechnie uważa się, że najlepszego wina powinniśmy szukać właśnie we Francji! Podczas pobytu w tym kraju warto spróbować trunku prosto z dobrej, okolicznej winnicy. 

fot. Pexels.com

Inne interesujące kierunki podróży

Francja jest pięknym i interesującym krajem, jednak to państwo nie wszystkim przypadnie do gustu. Alternatywnymi kierunkami na urlop w ciepłym klimacie mogą być piękna Chorwacja albo wakacje w Grecji. Osoby, które muszą nieco bardziej pilnować finansów, powinny zwrócić swoje poszukiwania miejsca na urlop w kierunku Europy Wschodniej. Świetnym wyborem może okazać się nasz wschodni sąsiad. Wybierając wyjazd w te strony, warto zastanowić się, co warto zobaczyć na Ukrainie?

Za to osoby, które nie muszą przejmować się finansami, mają większą swobodę wyboru. Dla fanów fiordów i aktywnego wypoczynku świetnym wyborem może być urokliwa Norwegia, a dla fanów naprawdę wysokich temperatur – karaibskie wakacje na Dominikanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here