Porady ekspertów

Dzieciństwo to okres najbardziej spektakularnych postępów w życiu. Infomacje zawarte w tym dziale pomogą Ci zadbać o to, by Twoje dziecko właściwie się rozwijało.

Szukaj

Nasi eksperci


Dr n. med. Maria Rudzińska-Chazan

Dr n. med. Maria Rudzińska-Chazan

Data urodzenia: 09.05.1955

Kalendarium:
1997 r. – specjalizacja II stopnia z neonatologii
1991 r. – tytuł doktora nauk medycznych i specjalizacja II stopnia z pediatrii
1984 r. – specjalizacja I stopnia z pediatrii

Doświadczenie zawodowe:

  • Od 2003 r. prowadzi własną praktykę lekarską. Wcześniej pracowała w Klinice Patologii i Intensywnej Terapii Noworodka oraz w Klinice Neonatologii (zastępca kierownika Kliniki) w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie. Była również adiunktem w Klinice Pediatrii i Nefrologii Akademii Medycznej w Warszawie.
  • Odbyła liczne staże w ośrodkach naukowych w Polsce w zakresie pediatrii i neonatologii, a także staże zagraniczne (w Szpitalu Uniwersyteckim w Sherbrooke w Kanadzie, w Albany w Stanach Zjednoczonych i w Szpitalu Położniczym w Liverpool w Wielkiej Brytanii).Wykładowca i kierownik naukowy kursów doskonalących dla ordynatorów oddziałów neonatologicznych, a także wykładowca na kursach dla lekarzy ginekologów, pielęgniarek i położnych. Współorganizator konferencji naukowych dla uczestników krajowych i zagranicznych w Instytucie Matki i Dziecka.
  • Uczestniczyła w grupie ekspertów przygotowujących na zlecenie Ministerstwa Zdrowia ogólnopolski Program Poprawy Opieki Perinatalnej, a także w realizacji programu antytytoniowego skierowanego do kobiet palących papierosy.
  • Współautorka rozdziałów w podręcznikach dla lekarzy, autorka i współautorka wielu prac naukowych opublikowanych w krajowym piśmiennictwie, artykułów dla rodziców dotyczących opieki nad noworodkiem i niemowlęciem, a także współautorka i uczestniczka cyklicznych programów telewizyjnych dotyczących tej samej tematyki.

Psycholog Justyna Kuczmierowska

Psycholog Justyna Kuczmierowska

Data urodzenia: 14.03.1980 r.

Kalendarium:

2004 r. - Uniwersytet Warszawski - Wydział Psychologii. Specjalizacja: Psychoterapia, Psychologia Kliniczna Dziecka.

Doświadczenie zawodowe:

  • Brała udział w wielu szkoleniach i warsztatach z zakresu psychoterapii, rozwoju twórczego myślenia, uczenia się i zapamiętywania, metody Dobrego Startu, Metody Weroniki Sherborne, Pomocy rodzinie i dzieciom.
  • Tworzyła i prowadziła warsztaty oraz grupy terapeutyczne i edukacyjne dla dzieci (min. „Warsztaty rozwoju osobowości” dla dzieci w wieku przedszkolnym, „Rozwój inteligencji i pamięci” dla dzieci z klas 1-3) oraz osób dorosłych.
  • Jest w trakcie szkolenia z zakresu psychoterapii indywidualnej i rodzinnej pt. „Zmiana Indywidualna - Zmiana Systemowa”, prowadzonego przez Synapsis.
  • Doświadczenie zdobywała w przedszkolu - „Akademii Uśmiechu”. Obecnie pracuje w Gabinecie "Rodzice i Dzieci" prowadzi terapię indywidualną i grupową dla dzieci w wieku przedszkolnym, konsultacje dla rodziców przedszkolaków oraz współprowadzi Warsztaty Umiejętności Wychowawczych dla Rodziców.
  • Jest konsultantem występujących w mediach (m.in. Telewizji TVP, TVN Style oraz Radiu TOK Fm) oraz ekspertem współpracującym m.in. z Dilmah.