Przegląd kuchennych nowinek technologicznych

0
1188

W ostatnich latach jesteśmy świadkami prawdziwej rewolucji kuchennej. Rynek AGD obfituje w różne systemy, które usprawniają przygotowywanie posiłków, a także zachowują świeżość żywności na dłużej. 

Innowacje, które zmieniają podejście do gotowania 

Kuchnie w nowoczesnym stylu to nie tylko minimalistyczne wnętrza skupione na funkcjonalności. To także zaawansowany sprzęt, który skraca czas gotowania i pomaga w przygotowaniu potraw niczym z najlepszej restauracji w mieście. Innowacyjny sprzęt AGD wspiera także organizację w kuchni, dzięki łączeniu funkcji kilku urządzeń w jednym i oszczędności cennej przestrzeni pomieszczenia. 

Płyta gazowa bez płomieni 

Ceramiczna płyta gazowa to innowacyjny polski wynalazek. Stanowi bezpieczną i użyteczniejszą alternatywę dla kuchenek gazowych. Jej cechą charakterystyczną jest brak tradycyjnych palników i płomieni. Wizualnie wygląda jak zwykła płyta indukcyjna, jednak pod taflą kryją się specjalne palniki gazowe. Co więcej, zużywa około 50% mniej gazu niż zwykła kuchenka. Płyta oferuje cztery strefy grzewcze i jedno darmowe pole – nagrzewa się, nie pobierając gazu! 

Blat kuchenny i tablet w jednym 

W dzisiejszych czasach odchodzi się od korzystania z tradycyjnych książek kucharskich. Są dość nieporęczne i zamykają się podczas gotowania. Poza tym, zabrudzenia powstałe na ich stronach są trudne do usunięcia. Alternatywnym sposobem jest wykorzystanie smartfonów i tabletów, jednak technologia poszła o krok dalej. Wykorzystanie blatu jako powierzchni roboczej i tabletu jest możliwe dzięki projektorowi Sony Xperia Touch. Na blacie wyświetlany jest ekran dotykowy z interfejsem Androida. Wyświetlanie można także skierować w inne miejsce kuchni, np. ścianę. 

fot. Pexels.com

Szafka narożna z windą 

Szafki narożne stanowią kłopotliwą przestrzeń. Producenci wyposażenia kuchennego prześcigają się w wymyślaniu innowacyjnych systemów zagospodarowania tego miejsca. Firma Nolte wpadła na pomysł windy w szafce. Jak to działa? Po wciśnięciu przycisku blat unosi się, a naszym oczom ukazuje się pojemna półka, która pomieści wiele akcesoriów kuchennych.   

Blat jako płyta indukcyjna 

To rozwiązanie spełni marzenia estetów o jednolitym blacie, którego spójności nie zaburzy płyta indukcyjna. Blat ceramiczny z niewidocznymi polami indukcyjnymi sprawia, że pola grzewcze są niedostrzegalne gołym okiem. Korzysta na tym przede wszystkim estetyka pomieszczenia, a także funkcjonalność. Blat ten jest idealnie gładki, dlatego utrzymanie porządku jest dziecinnie proste. 

Mikrofalówki na miarę XXI wieku

Do niedawna mikrofalówka była kojarzona z szybkim przygotowaniem dań – w szczególności tych gotowych. Dzisiaj nowoczesne modele posiadają funkcję gotowania na parze, pieczenia w trybie konwekcyjnym, a także innowacyjny program Dough Proof & Yogurt. Jest to zaawansowana technologia fermentacji. Dodatkowo są pokryte powłoką antybakteryjną, która neutralizuje zapachy.  

fot. Pexels.com

Piekarniki z funkcją pary wodnej

Piekarnik z termoobiegiem to już przeżytek. Dzisiaj nowoczesne piekarniki wyposażone są w funkcję pieczenia z użyciem pary wodnej. Jest szczególnie przydatna podczas wypiekania chlebów, ciast i mięs – to produkty narażone na wysychanie podczas procesu obróbki termicznej. Para wodna sprawia natomiast, że są idealnie wilgotne. Co więcej, w małych kuchniach można zastosować piekarnik z kuchenką mikrofalową. Taka hybryda nie tylko szybko radzi sobie z podgrzewaniem potraw, ale wykorzystuje właściwości mikrofalówki do pieczenia, dzięki czemu wypiekanie trwa dwa razy krócej

Współczesne lodówki 

Nowoczesne chłodziarki zostały wyposażone w systemy, które nie tylko pomagają zachować świeżość produktów spożywczych na dłużej. Dzisiaj są sprzętem, który zwalcza bakterie, dzięki wykorzystaniu jonów i nanosrebra. Starsze lodówki zwykle gromadziły trudne do usunięcia nieprzyjemne zapachy, współczesne chłodziarki rozwiązują ten problem poprzez zastosowanie zaawansowanych systemów pochłaniania wilgoci. I nie tylko. Lista możliwości jest naprawdę długa – od tryb wakacyjnego, przez No Frost, po Cool Select+. Warte uwagi funkcje w lodówkach to także – Twin Cooling Plus, Metal Cooling, Digital Inverter, Kitchen Fit i wiele innych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here