Nawilżone i lśniące włosy

0
2695
Nawilżone i lśniące włosy

Być kobietą, być kobietą… – głosi przebój z końca ubiegłego wieku znany przez wszystkich Polaków. Każdy zdaje sobie sprawę, jak trudno jest być damą we współczesnych czasach. Ale dama to nie tylko nonszalanckie spojrzenie, skrupulatnie zaplanowane ruchy i gesty czy wysoka kultura osobista. Przede wszystkim marzeniem współczesnej kobiety jest być postrzeganą jako zadbana i atrakcyjna.

U podstaw świetnego wyglądu leżą głównie samopoczucie, osobowość czy ubiór – zawsze adekwatny do sytuacji. To czego być może nie widać na pierwszy rzut oka to czas, jaki poświęca młoda dama na pielęgnację swojego ciała.

W obecnych czasach większość kobiet przyznaje, że ich codziennym rytuałem jest wklepanie w ciało po kąpieli ulubionego balsamu lub odżywczego masła. Skóra wymaga nawilżenia, bez względu na jej rodzaj i wiek. Często kobiety kierują się rekomendacją przyjaciółek lub osobowości znanych z mediów. Kolejnym czynnikiem wpływającym na ten wybór jest piękny zapach i opakowanie.
Każda, dbająca o siebie kobieta, pamięta również o czasie na poprawę kondycji dłoni i paznokci. Zabiegi manicure różnego rodzaju są jednymi z najpopularniejszych w naszym kraju. Większość ludzi uważa bowiem, że dłonie świadczą o człowieku i mówią nam z kim mamy do czynienia.

Nie powinna więc dziwić inwestycja w odżywcze preparaty do paznokci, SPA na dłonie czy nawet masaże.

Jednym z elementów naszego wyglądu, a zarazem ciała, jest czupryna na głowie. Niezależnie od gęstości, porowatości czy długości włosów powinniśmy przykładać do ich pielęgnacji sporo zaangażowania i troski. Długie, lśniące i zdrowe włosy są marzeniem większości nastolatek i młodych kobiet. Nie tylko dodają one uroku czy seksapilu, ale umożliwiają zdobienie swojej głowy przeróżnymi ozdobami i fryzurami. Niestety, sama natura nie wystarczy, szczególnie w czasach, gdy sporo z nas niemal codziennie traktuje kosmyki gorącymi nadmuchami suszarki lub lokówkosuszarki czy modeluje czuprynę za pomocą prostownicy i lokówki. I choć producenci prześcigają się w promocji urządzeń jako innowacyjne, wzbogacone o funkcje jonizacji i tak dalej, to długotrwałe i regularne korzystanie z tych sprzętów sprzyja wysuszaniu włosów od samych ich końcówek.

Z pomocą dla zatroskanych tym faktem osób przychodzi szampon do suchych włosów. Taki specyfik nie tylko dokładnie myje włosy na całej ich długości, pozbywając w ten sposób kurzu i zanieczyszczeń, ale też oczyszcza skórę głowy. Jego podstawową funkcję podaję się jako nawilżanie włosów ze szczególnym uwzględnieniem końcówek.

Jednak nie tylko osoby stosujące urządzenia do włosów mają problem w kwestii przesuszonych kosmyków. Warto wiedzieć, że wpływ na taki stan włosa ma suche powietrze w ogrzewanych pomieszczeniach, silny wiatr czy ekspozycja na silne promienie słoneczne na przykład podczas wakacji na nadbałtyckich lub egzotycznych wczasach.

W salonach fryzjerskich specjaliści chętnie polecają profesjonalne kosmetyki do pielęgnacji i ochrony przed szkodliwymi, w tym wysuszającymi, czynnikami.

W łazience osoby chcącej walczyć z uszkodzoną, we wspominany sposób, czupryną powinien znaleźć się nie tylko szampon do suchych włosów. Fryzjerzy polecają by towarzyszyły mi również odżywka i maska do zniszczonych włosów, które wzmocnią działanie szamponu.

Podsumowując, nic co raz dane nie zostaje na zawsze. Mimo, że od zawsze cieszyłaś się pięknymi, lśniącymi i zdrowymi włosami, to biorąc pod uwagę różne opisane czynniki, intensywne nawilżanie włosów może po czasie okazać się konieczne. Postaraj się, by w takiej sytuacji w Twojej łazience nie zabrakło szamponu do suchych włosów oraz innych kosmetyków intensywnie nawilżających.

PODZIEL SIĘ
Następny artykułCo na biegunkę u dziecka?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here