Wybieramy nawilżacz na prezent dla młodych rodziców

0
1056
fot. Pexels.com

Nawilżacz powietrza dla rodziców małego dziecka to doskonały prezent, gdyż poprawia komfort życia całej rodziny. To jedna z najlepszych niewielkich zmian, które można wprowadzić w swoim życiu dla podniesienia jego jakości, zwłaszcza gdy w domu jest małe dziecko.

Jak działają nawilżacze powietrza?

Uogólniając, takie urządzenia mają na celu zwiększenie wilgotności powietrza. Dzięki temu można zapobiec problemom ze snem, suchą skórą czy nawracającymi infekcjami układu oddechowego, które są spowodowane zbyt suchym, drażniącym powietrzem. Najbardziej optymalnym poziomem wilgotności w pomieszczeniach, w których przebywamy na co dzień, powinno wynosić od około 40 do 50%. W sezonie grzewczym w naszych mieszkaniach, które są ogrzewane kaloryferami, wilgotność spada do zdecydowanie niższego poziomu. Z tego względu nawilżacz powietrza zimą stanowi zdecydowany must-have. 

Wyróżniamy kilka popularnych rodzajów nawilżaczy. Najpopularniejszymi są waporyzatory, które podgrzewają wodę, a następnie chłodzą ją i wypuszczają, jednakże to nie najlepszy nawilżacz powietrza dla rodziców małego dziecka, gdyż ten typ urządzenia może być niebezpieczny dla malucha łatwo się oparzyć. O wiele bezpieczniejszą opcją są nawilżacze ewaporyzacyjne oraz ultradźwiękowe

Działanie nawilżaczy ewaporyzacyjnych polega na produkcji pary wodnej z pobieranego przez urządzenie powietrza i oczyszczanie go. Ich wielkim plusem jest zużywanie niewielkich ilości energii, co sprawia, że urządzenie tego typu to bardzo ekologiczny nawilżacz powietrza. Ich wadą jest dość głośna praca. Za to nawilżacze ultradźwiękowe to wręcz idealne rozwiązanie do pokoju dziecięcego, gdyż są ciche, bezpieczne i zużywają niewiele prądu. Ich działanie opiera się na rozbijaniu cząsteczek wody znajdujących się w powietrzu za pomocą ultradźwięków.

nawilżacz powietrza dla rodziców
fot. Pexels.com

O czym warto wiedzieć przed zakupem?

Przed zakupem produktu warto zwrócić uwagę na jakość wykonania nawilżacza oraz sposób, w jaki pracuje. Jeśli wybieramy nawilżacz na prezent dla młodych rodziców, pamiętajmy o sprawdzeniu głośności urządzenia. Im cichsze, tym lepsze, gdyż nie obudzi dziecka ani zmęczonych rodziców. Ponadto warto pamiętać o ograniczonej przestrzeni, którą dysponuje wiele młodych par, mieszkających w niewielkich mieszkaniach. Nawilżacze powietrza do małego mieszkania powinny mieć poręczne rozmiary i być na tyle małe, aby można było umieścić je na półce nad biurkiem czy regale z książkami, bez konieczności wygospodarowania dodatkowej przestrzeni.

Wiele osób zadaje sobie pytanie, które brzmi następująco: czy nawilżacz powietrza musi być drogi? Zdecydowanie nie! Na rynku z łatwością można znaleźć nawilżacz powietrza do 500 złotych, który będzie świetnie spełniał swoją funkcję.

Dlaczego nawilżacz to dobry prezent dla młodych rodziców?

Nawilżacz powietrza dla rodziców małego dziecka to doskonały prezent, który z pewnością zostanie doceniony. Urządzenia, które służą do utrzymywania odpowiedniej wilgotności powietrza, mają doskonały wpływ na małe dzieci, które z powodu zbyt suchego powietrza mogą mieć problemy ze snem oraz z układem oddechowym. Nawilżacz powietrza to świetny prezent na przykład dla rodziców małego astmatyka. Utrzymywanie odpowiedniej wilgotności w pomieszczeniu może pomóc w łagodzeniu objawów astmy.

Warto zauważyć, że nowoczesne nawilżacze powietrza mają różne dodatkowe opcje. Takie jak na przykład jonizacja powietrza lub filtrowanie, co przydaje się szczególnie w przypadku dzieci cierpiących na różne alergie. Nawilżacz powietrza dla rodziców alergika powinien poradzić sobie z oczyszczaniem powietrza ze szkodliwych alergenów.

Warto zauważyć, że nawilżacz to korzyść dla całej rodziny. Nie tylko dziecko na tym skorzysta, ale również obdarowani przez nas młodzi rodzice. Dzięki lepszej jakości powietrza będą mieli szansę na lepszy sen i ogólne poprawienie samopoczucia oraz zdrowia fizycznego, między innymi stanu skóry. To szczególnie ważne dla kobiet, które w sezonie grzewczym nieraz borykają się z popękaną skórą dłoni, suchością włosów, wiecznie spierzchniętymi ustami. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here