Męskie buty trekkingowe w góry na lato – na co zwrócić uwagę podczas zakupów?

0
909
Męskie buty trekkingowe

Trekking w górach, czyli wędrówki w dość trudnych warunkach, cieszą się sporym zainteresowaniem i mają niemałe grono fanów. Takie hobby można określić jako nieco bardziej zaawansowaną formę hikingu. Bardzo ważnym elementem wyposażenia powinny być specjalne buty. Sprawdź, jakie obuwie kupić z myślą o letnim trekkingu, żeby później nie żałować.

Wygoda podczas wyprawy w góry

Na pierwszym miejscu zawsze należy postawić wygodę, ponieważ to właśnie od tej kwestii zależy zadowolenie z czasu spędzonego w górach. Wysokiej jakości buty męskie Salewa są wyposażone w szereg udogodnień i innowacyjnych rozwiązań, które mają zapewnić maksymalny komfort. Obuwie jest zaprojektowane w taki sposób, żeby było idealnie dopasowane do stopy i nie powodowało bolesnych otarć czy też uczucia ucisku w palcach.

Podczas zakupów warto poświęcić sporo uwagi dobraniu prawidłowego rozmiaru. Odpowiedni numer buta  w przypadku sklepów internetowych można wybrać dzięki dostępnej tabeli rozmiarów, w której powinna być podana przynajmniej długość wkładki. Obuwie trekkingowe nie powinno uciskać nogi w okolicy kostki, nie może jednak w tym miejscu być zbyt luźne. Warto również postawić na lekkie modele, które nie będą dodatkowym obciążeniem dla stóp.

Bezpieczeństwo i ochrona przed urazami

Jedną z najważniejszych kwestii podczas wyboru pary butów trekkingowych powinno być szeroko pojęte bezpieczeństwo. Przede wszystkim obuwie powinno być wykonane z wysokiej jakości materiałów i w solidny sposób, dzięki czemu bez problemu przetrwa w trudnych warunkach. Ponadto wszystkie modele z oferty marki Salewa wyróżniają się dobrą przyczepnością, co może skutecznie zabezpieczyć przed groźnym upadkiem.

Buty trekkingowe powinny zapewniać stabilność, dzięki której można uniknąć kontuzji związanej z upadkiem lub poślizgnięciem się. Stopa nie powinna przemieszczać się wewnątrz buta, ponadto istotne jest zabezpieczenie i usztywnienie kostki. Z tego powodu nawet latem warto wybierać nieco wyższe obuwie, a popularne ostatnio niskie modele przypominające sneakersy zostawić na typowe wędrówki rekreacyjne po łatwiejszych szlakach.

Przeznaczenie obuwia trekkingowego

W przypadku letniego trekkingu znacznie ważniejsze od zapewnienia ciepła jest postawienie na oddychający materiał, zwłaszcza jeśli zamierza się zorganizować wyprawę w góry w trakcie upałów. Odpowiedni materiał i technologia to troska o zdrowie stóp. Nie należy jednak zupełnie pomijać kwestii związanych z ochroną przed chłodem, ponieważ pogoda w górach bywa zmienna, a wieczory i poranki nie są tak ciepłe jak na nizinach.

W sklepie Salewa obuwie letnie do trekkingu może mieć specjalną wkładkę o właściwościach antygrzybicznych i antybakteryjnych. Warto zwrócić uwagę na ten element, ponieważ może uchronić przed naprawdę nieprzyjemnymi dolegliwościami związanymi z wielogodzinnym noszeniem butów. Ponadto warto stawiać na wodoodporne modele, które zapewnią suchą stopę i zabezpieczą przed przeziębieniem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here