Jak zrobić piniatę?

0
1467
jak zrobić piniatę

Co kraj, to obyczaj. Polskie dzieci tradycyjnie z okazji urodzin zdmuchują świeczki na torcie. Latynoskie dzieci z zamkniętymi oczami rozbijają piniatę wypełnioną słodyczami. Poniżej instrukcja, jak zrobić piniatę samodzielnie, aby zachwycić gości na swoim przyjęciu urodzinowym.

Kreatywne zabawy urodzinowe

Piniata musi mieścić w sobie słodycze, najlepiej dużo cukierków. Aby łatwo było ją rozbić, ale nie za łatwo, jej ściany najlepiej wykonać z papieru. Nie ma jednoznacznego przepisu na to, jak zrobić piniatę. Można wykazać się swoją własną kreatywnością, bo przecież o to chodzi. Dopuszczalne, a nawet wskazane są różne fantazyjne kształty i kolory. Wielkość także nie jest sprecyzowana. Pojawiają się wizerunki zwierząt, owoców, kwiatów, czy ulubionych bohaterów kreskówek.

Jak zrobić piniatę krok po kroku? Zacznij od narysowania projektu. Skonsultuj koniecznie ze swoim dzieckiem ostateczny wygląd, czy ogólny charakter, jaki ma zostać zachowany. Następnie skompletuj materiały potrzebne do wykonania. Do wykonania potrzebne będą kolorowe papiery, tektury, taśma klejąca, farby, pisaki, czy inne materiały pozwalające na kreatywne tworzenie. Kolejnym krokiem jest skompletowanie słodyczy, które mają znaleźć się w środku. Niech ich ostateczny skład będzie tajemnicą do samego końca. Słodycze zostaną umieszczone w gotowej piniacie. Kolejnym krokiem jest zawołanie dzieci, aby pomogły w tworzeniu. Należy im wytłumaczyć, jak zrobić piniatę i dać im przystąpić do dzieła. Oczywiście, z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa – ostrożnie z nożyczkami!

Tworzenie takiej piniaty jest już świetną rozrywką samą w sobie, a rozbijanie jej jest niezwykłą niespodzianką dla dziecka.

Ale nie tylko na przyjęcia urodzinowe ta rozrywka jest zarezerwowana. Jesteśmy przecież wolnymi ludźmi, a na pochmurny dzień spędzony w domu warto także się dowiedzieć, jak zrobić piniatę samemu. Jest to idealne zajęcie, ponieważ pochłania wiele godzin, rozwesela i przynosi niemałą satysfakcję po wykonaniu. Dodatkowo po jej wykonaniu można zrobić małe zawody, kto w najkrótszym czasie rozwali swoją piniatę. W konkurencji może wziąć kilka osób, przeprowadzając ją pojedynczo lub drużynowo. Wszystko zależy od ilości zgromadzonych osób i od pomysłu, na który wpadniemy.

Można też zastanowić się, jak wykonać taką piniatę, która będzie w pełni jadalna, aby zachować ją w duchu modnego teraz zero waste. Można ją wykonać z wafli, żelek, a nawet z czekolady. Stworzenie jadalnej piniaty jest kolejnym pomysłem na wyzwanie dla całej rodziny i grupki przyjaciół!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here