APAP Junior

Pokaż język gorączce!

  • Skutecznie zwalcza
    gorączkę i ból
  • O smaku waniliowo-
    -truskawkowym
  • Granulki na język
  • Bez popijania

APAP Junior dla dzieci powyżej 4 roku życia to lek w formie granulatu w saszetkach o smaku truskawkowo-waniliowym. Produkt jest wskazany przy gorączce i bólach różnego pochodzenia. Dzięki doustnej formie, przyjmowanej bezpośrednio na język, bez potrzeby popijania, podawanie preparatu dzieciom jest wygodne i szybkie.

Dawkowanie

Dawka leku APAP JUNIOR zależy od wieku i masy ciała, zwykle jednorazowa dawka wynosi 10-15 mg paracetamolu na kilogram masy ciała, do całkowitej dawki dobowej do 60-75 mg/kg masy ciała.

Odpowiedni odstęp między dawkami zależy od objawów i maksymalnej całkowitej dawki dobowej. Należy zachować co najmniej 6-godzinny odstęp pomiędzy dwiema dawkami, co oznacza podawanie leku maksymalnie 4 razy na dobę. Jeżeli objawy utrzymują się dłużej niż 3 dni, należy skontaktować się z lekarzem.

Masa ciała (wiek) Pojedyńcza dawka Maksymalna dawka
17kg-25kg (4-8 lat) 250 mg paracetamolu
(1 saszetka)
1000 mg paracetamolu
(4 saszetki)
26kg-40kg (8-12 lat) 500 mg paracetamolu
(2 saszetki)
1500 mg paracetamolu
(6 saszetek)
Apap junior

Sposób/droga podawania

Lek APAP JUNIOR podaje się wyłącznie doustnie.
Nie należy przyjmować leku APAP JUNIOR po posiłku.
Granulat należy przyjąć bezpośrednio do jamy ustnej na język, a następnie połknąć bez popijania wodą.

Produkt jest dostępny w opakowaniach po 10 saszetek (paracetamol 250 mg).

PODMIOT ODPOWIEDZIALNY: US Pharmacia Sp. z o.o.

Pobierz ulotkę produktową (PDF)

Dr n. med. Maria  Rudzińska-Chazan

Sprawdź co poleca
nasz ekspert

Dr n. med. Maria Rudzińska-Chazan

Psycholog Justyna Kuczmierowska

Sprawdź co poleca
nasz ekspert

Psycholog Justyna Kuczmierowska


Co łagodzi ból i gorączkę?

Ból i gorączka to typowe dolegliwości, które często pojawiają się u małych dzieci. Towarzyszące im nieprzyjemne objawy, takie jak apatia, pocenie się, zwiększone pragnienie czy dreszcze mogą dodatkowo niepokoić troskliwego rodzica. Zdarza się również, że w takich sytuacjach nie wiemy jak skutecznie pomóc cierpiącemu maluszkowi.

Zobacz więcej

Jak pomóc dziecku polubić rysowanie?

To dobrze, że chłopiec lubi kolorować i w ten sposób się artystycznie wyrażać. Jest obszar do współpracy i potencjał do rozwinięcia. Myślę, że warto się skupić na umacnianiu i wzmacnianiu chłopca w sile i w tym, że źródło oceny może pochodzić również z jego wnętrza. Informacje o tym jak wychowywać dzieci, które same sobą kierują możecie Państwo znaleźć w książce „Rozsądne dziecko” Elisy Medhus.Także warto skupić się na sztuce chwalenia – czyli pochwałach opisowych, o których można przeczytać w książce Faber i Mazlish „Jak mówić, aby dzieci nas słuchały? Jak słuchać, aby do nas mówiły?”. Bardzo zachęcam do ich stosowania, ponieważ przynoszą niewiarygodne i zaskakujące efekty.

Zobacz więcej