APAP Junior

Pokaż język gorączce!

  • Skutecznie zwalcza
    gorączkę i ból
  • O smaku waniliowo-
    -truskawkowym
  • Granulki na język
  • Bez popijania

APAP Junior dla dzieci powyżej 4 roku życia to lek w formie granulatu w saszetkach o smaku truskawkowo-waniliowym. Produkt jest wskazany przy gorączce i bólach różnego pochodzenia. Dzięki doustnej formie, przyjmowanej bezpośrednio na język, bez potrzeby popijania, podawanie preparatu dzieciom jest wygodne i szybkie.

Dawkowanie

Dawka leku APAP JUNIOR zależy od wieku i masy ciała, zwykle jednorazowa dawka wynosi 10-15 mg paracetamolu na kilogram masy ciała, do całkowitej dawki dobowej do 60-75 mg/kg masy ciała.

Odpowiedni odstęp między dawkami zależy od objawów i maksymalnej całkowitej dawki dobowej. Należy zachować co najmniej 6-godzinny odstęp pomiędzy dwiema dawkami, co oznacza podawanie leku maksymalnie 4 razy na dobę. Jeżeli objawy utrzymują się dłużej niż 3 dni, należy skontaktować się z lekarzem.

Masa ciała (wiek) Pojedyńcza dawka Maksymalna dawka
17kg-25kg (4-8 lat) 250 mg paracetamolu
(1 saszetka)
1000 mg paracetamolu
(4 saszetki)
26kg-40kg (8-12 lat) 500 mg paracetamolu
(2 saszetki)
1500 mg paracetamolu
(6 saszetek)
Apap junior

Sposób/droga podawania

Lek APAP JUNIOR podaje się wyłącznie doustnie.
Nie należy przyjmować leku APAP JUNIOR po posiłku.
Granulat należy przyjąć bezpośrednio do jamy ustnej na język, a następnie połknąć bez popijania wodą.

Produkt jest dostępny w opakowaniach po 10 saszetek (paracetamol 250 mg).

PODMIOT ODPOWIEDZIALNY: US Pharmacia Sp. z o.o.

Pobierz ulotkę produktową (PDF)

Dr n. med. Maria  Rudzińska-Chazan

Sprawdź co poleca
nasz ekspert

Dr n. med. Maria Rudzińska-Chazan

Psycholog Justyna Kuczmierowska

Sprawdź co poleca
nasz ekspert

Psycholog Justyna Kuczmierowska


Leki dla dzieci – czy jest się czego bać?

Leki, to substancje, które reagując z naszym organizmem zmieniają jego czynność. Taka definicja budzi w każdym człowieku uzasadniony lęk przed wprowadzaniem do swego, a tym bardziej, do organizmu swego ukochanego dziecka, jakichkolwiek preparatów. Nie możemy jednak w jednakowy sposób traktować antybiotyków, leków nasercowych czy nadciśnieniowych jak leki przeciwbólowe, przeciwgorączkowe, preparaty ziołowe czy specyfiki homeopatyczne. Ból i gorączkę trzeba uśmierzyć, prawie w każdym przypadku, szybko. Wyjątek stanowią bóle niejasnego pochodzenia, z którymi trzeba jak najszybciej zwrócić się do lekarza nie maskując ich lekami.

Zobacz więcej

Wspólne kąpiele z dzieckiem – kiedy je zakończyć?

Według mnie są dwa główne powody, dla których należy zaprzestać kąpieli z dzieckiem. Pierwszy z nich to sygnalizowanie przez dziecko potrzeby intymności (co najczęściej ma miejsce w ciągu trzeciego roku życia). Wtedy dzieci mówią będąc np. w ubikacji „Mama idź”. W przypadku zaś kąpieli dziecko może poprosić o to, że chce samo się kąpać. Drugim z powodów jest skrępowanie rodzica. Jeżeli rodzic czuje się zawstydzony to najlepszy znak, że warto zadbać o swoją prywatność i intymność.

Zobacz więcej